in English
Tere tulemast Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetooli kodulehele
Maastikuarhitektid planeerivad, kujundavad ja haldavad mitmeid erinevaid avaliku- või privaatse väliruumi objekte, nagu näiteks: aedu, linnatänavaid, väljakuid, parke, linnametsi, ajaloolisi mõisaparke ja suuri puhkealasid looduskaunites kohtades.
Nad võivad tegeleda ka ruumilise planeerimise, infrastruktuuriobjektide keskkonnamõju hindamise ning aina rohkem aitavad promoda tervislikke eluviise läbi erinevate ruumiprogrammide ja ürituste.
Tänapäeval on keskkond oluline teema ning keskkonna jätkusuutlik planeerimine, kujundamine ja hooldamine on maastikuarhitekti põhiülesaneteks, keskkonnahoidlik väärtus on ka Maaülikooli, kui rohelise ülikooli, üks väärtustest. Lisaks otsime vise ja võimalusi, kuidas muuta kohti paremaks inimestele –kodukeskkonda ja avalikku ruumi, kus kohtume teiste inimestega, veedame vabat aega erilistes kohtades mis on osa Eesti kultuurpärandist.
Maastikuarhitektuuri õppetoolis on võimalik õppida kolmel õppekaval:
Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetool on vanim, suurim ja rahvusvaheliseim koht Eestis, kus 5 aastase õppeprogrammi (3-aastane Maastikuplaneerimise ja keskkonnakujunduse eriala + 2-aastane maastikuarhitektuuri õppekava) läbimisel saab omandada maastikuarhitekti magistrikraadi.