- Juhtimine
- Aianduse õppetool
- Elurikkuse ja loodusturismi õppetool
- Hüdrobioloogia ja kalanduse õppetool
- Keskkonnakaitse ja maastikukorralduse õppetool
- Maastikuarhitektuuri õppetool
- Mullateaduse õppetool
- Taimekasvatuse ja taimebioloogia õppetool
- Taimetervise õppetool
- Polli Aiandusuuringute Keskus
- Rõhu Katsejaam
Eesti Maaülikooli esindaja: Alar Astover (alar.astover@emu.ee)
Towards climate-smart sustainable management of agricultural soils
Eestipoolne koordinaator: Alar Astover (alar.astover@emu.ee)
Partnerid:
SYStem – Share your soils (Jaga oma muldi)
Projekt nr: 2019-1-PL01-KA203-065101
Eestipoolne koordinaator: Endla Reintam (e-post: endla.reintam@emu.ee, tel: 7313534; 5170121)
Partnerid: Eesti Maaülikool, Nicolaus Copernicus University, Extremadura University, Wroclaw University of Environmental and Life Sciences, University of Ljubljana, Czech University of Agriculture, Latvia University of Agriculture, Poznan University of Life Sciences, Sassari University
SYStem projektiga luuakse muldade kirjeldamise ja WRB süsteemi klassifikatsiooni õppevõimalus sotsiaalmeedia vahendusel. Otseseks väljundiks on mobiilne rakendus, mis võimaldab kasutajatel üles laadida fotosid mullaprofiilidest ja salvestada horisontide kirjeldusi ja omadusi koos koordinaatidega ning klassifitseerida muld WRB süsteemi järgi. Lisaks hariduse edendamisele, võimaldab antud rakendus ülemaailmselt koguda mullaandmeid ning ühtlasi ka hinnata WRB süsteemi kasutamist tüüp-mullagruppide iseloomustamisel ja nimetamisel erinevates looduslikes tingimustes. Koos rakendusega antakse välja juhend selle ning sotsiaalmeedia kasutamiseks õppetöös ning mulla klassifitseerimise kogumik. Täpsem info on leitav siit.
QUALS - Internal quality assurance system for agriculture and biosystem engineering related HEI of Algeria (Sisemise kvaliteedi hindamise süsteemi loomine põllumajanduse ja biomajandustehnoloogiaga seotud Alžeeria kõrgkoolidele)
ERASMUS+ innovatsioonialane koostöö ja heade tavade vahetamine
Projekt nr: 598176-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP
Kestus: 15.11.2018 -14.11.2021
Eestipoolne koordinaator: Endla Reintam (e-post: endla.reintam@emu.ee, tel: 7313534; 5170121)
Partnerid: Eesti Maaülikool, Vytautas Magnus University, National Higher Education School of Agronomy, National Higher Education School of Hydraulic, National Higher Education School of Biotechnology
Alžeeria valitsus on seadnud prioriteediks rakendada kõrgkoolides kvaliteedi hindamise süsteem. Projekti käigus aidatakse luua kolmele Alžeeria kõrgkoolile Euroopa ja rahvusvahelistele standarditele kehtiv sisemise kvaliteedi hindamise süsteem. Sellest tulenevalt on eesmärkideks tõsta õppepersonali ja lõpetajate pädevust, edendada haridust ja teadustööd, planeerida ja juhtida sisemisi akadeemilisi tegevusi ning tõsta akrediteerimiskriteeriumitele vastavust. Väljundid saavutatakse juhendades ja koolitades Alžeeria eksperte Euroopa partnerorganisatsioonides. Täpsem info on leitav siit.
Projekt "Mulla orgaanilise aine stabiilsus"
iSQAPER – Interactive Soil Quality Assessment in Europe and China for Agricultural Productivity and Environmental Resilience
(Interaktiivne mulla kvaliteedi hindamine Euroopas ja Hiinas põllumajandusliku tootlikkuse ja keskkonna jätkusuutlikkuse tagamiseks)
H2020 projekt
Kestus: 1.05.2015−30.04.2020
Projekti koduleht: http://www.isqaper-project.eu/
Eestipoolne koordinaator: Endla Reintam (e-post: endla.reintam@emu.ee, tel: 7313534; 5170121)
Põhitäitjad: Alar Astover, Karin Kauer, Are Selge, Siiri Kade
Doktorandid: Mihkel Are, Kerttu Tammik
Projektist: Projekti eesmärgiks on pakkuda otsustajatele teaduspõhiseid, lihtsasti rakendatavaid ja kasumlikke töövahendeid mulla kvaliteedi ja funktsionaalsuse majandamiseks. Projekti rakenduslikuks väljundiks on äpp, millega hinnata mulla kvaliteeti.
Eesti osaleb projektis testmaana, kus tootjate põldudel testitakse nii mulla kvaliteedi visuaalset hindamist kui ka äppi.
Esmaseid tulemusi Eestis läbi viidud mulla kvaliteedi hindamisest saab vaadata 7. Mullapäeva ettekandest „Mulla kvaliteedi visuaalse hindamise testimine Eesti tootmispõldudel – Endla Reintam
Loe lisa infolehest ja projekti kodulehelt.